Vítěz duelu postupuje do osmifinále, Nový Zéland totiž v paralelním duelu jen remizoval s Paraguayí 0:0.

Oproti šedivému výkonu právě proti Paraguayi předvedli tentokrát Slováci hru úplně jiné kategorie, plnou rychlé a atraktivní kombinace. A také nebezpečné.

Už ve 25. minutě využili Slováci hrubky De Rossiho v rozehrávce a Kucka přihrál na gól Vittekovi. Slováci v aktivitě neustávali a po změně stran zkoprnělé Italy zaskočili podruhé. V 74. minutě to byl opět Róbert Vittek, kdo posunul skóre na 2:0 pro Slováky.

Devět minut před koncem ale favorizované Italové přeci jen snížili. Brankář Mucha první střelu s námahou vyrazil, dorážka už ale byla snadným úkolem pro Di Nataleho.

Další gól pak sudí Italům neuznal pro sporný ofsajd. Pak ale udeřil střídající Kopůnek, který dal gól na 3:1, Italové sice v závěru ještě jednou snížili, Slováci si ale postupovou výhru utéct nenechali.

15:52
Dobrý den, vítáme vás u online přenosu z klíčového utkání skupiny F, ve kterém jde SLovákům i Italům o postup.
15:54
Na stadionu Ellis Park v Johannesburgu hrají hymny.
15:54
Slováci nastupují v bílých dresech, Italové v modrých.
15:54

Postupová matematika je poměrně zamotaná. Italové mají stejně jako Nový Zéland dva body i skóre 2:2 - v případě vítězství by měli postup jistý. V případě vítězství Paraguaye nad Novozélanďany stačí Italům i remíza. Ve hře je i los, který by rozhodoval, pokud Italové i Nový Zéland uhrají stejné remízy.

Slováci jsou zatím ve skupině poslední. Postoupí, pokud porazí Italy a zároveň nevyhraje Nový Zéland.

15:59
Utkání začalo.
16:00
1. minuta - Di Natale z dálky vyzkoušel, jak dnes létá Jabulani. Mířil ale nad.
16:01
2. minuta - míče se poprvé dotknul i jediný zástupce Gambrinus ligy na MS: Juraj Kucka. Je snad symbolické, že jeho přihráku lehce sebrali Italové?
16:02
4. minuta - Iaquinta se po rychle rozehrané standardce dostal z levé strany před Muchu, ale vystřelil asi do 17. řady tribuny za Muchovou brankou.
16:04
6. minuta - Slováci se osmělili k útoku, ale Pekarikův centr vyboxoval italský brankář.
16:06
7. minuta - Hamšík ve velké šanci. Italští stopeři ho nechali volného, aby z voleje zkusil Vittekovu příhru napálit na branku. Z krásné pozice 12 metrů od branky ale pálil vedle.
16:07
10. minuta - Mladý italský obránce Criscito obehrál u levé postranní čáry Štrbu a ten ho musel faulovat. Následnou standardku ale Italové promarnili, navíc před Muchou faulovali a hrají tak zase Slováci.
16:11
13. minuta - Italský brankář Marchetti znovu boxoval míč po přímáku Stocha daleko od své branky.
16:13
15. minuta - Slováci se málem dostali do velké šance. Hamšik sebral dlouhý nákop Ďuricy, ale bohužel pro Slováky nestačil z rohu pokutového území přesně přihrát úplně volnému Vittekovi. Ten by dával do prázdné branky.
16:16
19. minuta - Kucka tempo MS evidentně nestíhá. Teď před vlastní brankou vyrobil velkou chybu a chyběl jen kousek, aby Muchu překonal Di Natale.
16:19
23. minuta - Škrťel se vydal na solidní výlet skrz italským rozestavením. Prošel s míčem u nohy asi dvacet metrů, ale před brankou Italů nastřelil jen protihráče.
16:24
25. minuta - Slovensko vede 1:0! Gól dává Robert Vittek. Využil dobré práce Juraje Kucky, který vystihl laxní italskou rozehrávku a lehce posunul míč na rozběhnutého Vitteka. Ten z hranice šestnáctky trefil po zemi přesně k levé tyči italské branky.
16:25
27. minuta - Gól byl výsledkem čím dál smělejšího projevu slovenského týmu. Italové působí těžkopádně a jejich soupeř s každou dobrou přihrávkou nabírá sebevědomí.
16:28
30. minuta - Kucka se během pár minut hodně zlepšil. Teď si chtěl narazit s Hamšíkem, ale nadějnou akci na poslední chvíli zastavil hokejovým "stromem" Cannavaro. Dostal za to žlutou kartu.
16:31
35. minuta - Štrba z dobrých 35 metrů napálil Jabulani hodně dobře. A Marchetti se musel hodně natahnovat, aby míč vytěsnil na roh.
16:35
37. minuta - Slováci jsou teď lepší. Na jejich výkon zapůsobil gól jako panák hopsinky. Naopak mistři světa působí neškodně. Andrea Pirlo smutně sedí jen na lavičce náhradníků.
16:37
40. minuta - Vittek dostal žlutou kartu za to, jak na půlce přebrousil chodidla Cannavarovi.
16:43
43. minuta - Gattuso na polovině zasáhl Štrbu tak nešťastně, že mu rozřízl kůži na koleni. Štrab opouští hřiště na nosítkách. Místo po něm v záložní měl přebrat Kamil Kopůnek. Štrba se ale na hřiště vrátil.
16:46
45. minuta - Vittek se hodně ochotně poroučel k zemi po maličkém střetu s Chiellinim. Z velmi dobré pozice pak Ďurica pálil jen do zdi.
16:47
45. minuta - Kucka je čím dál lepší. Teď krásným volejem z 18 metrů trefil boční síť italské branky.
16:48
Skončil první poločas.
17:05
46. minuta - Kouč Italů Lippi posílá do hry třetího útočníka - Quagliarella střídá Gattusa, Maggio zase Criscita.
17:06
48. minuta - Italové jsou u míče a snaží se kloudně rozehrát. Příliš se jim to ale nedaří.
17:08
50. minuta - Pekarík inkasuje žlutou kartu.
17:09
52. minuta - Za postranní čárou se aktivně rozcvičuje Andrea Pirlo.
17:10
54. minuta - Ani jeden z týmů se zatím nepřiblížil soupeřově brance. Hraje se ve středu hřiště.
17:13
56. minuta - Maggio posunul balon do vápna úplně volnému Di Natalemu, který trestuhodně z otočky minul.
17:14
17:14
56. minuta - Třetí střídání Italů. Montoliva nahrazuje Andrea Pirlo.
17:15
58. minuta - Po faula na Hamšíka kopali Slováci trestný kop, ale míč skončil u prvního bránícího hráče.
17:16
60. minuta - Slovensko se osměluje, hraje se zejména u italské branky. Na větší šance ale Weissův výběr stále čeká.
17:18
61. minuta - Italové jsou nervózní, kazí i krátké přihrávky.
17:20
62. minuta - Di Nataleho sslabá střela končí pouze v náručí brankáře Muchy.
17:20
64. minuta - Po slovenském rohu hlavičkoval vedle tyčky Juraj Kucka.
17:22
66. minuta - Kucka skvěle vyslal dopředu Stocha, ale ten sprinterský souboj s Italem těsně prohrál.
17:24
67. minuta - Po rohovém kopu se ve zmatku dostal k míči Quagliarella, který z voleje trefil pouze na brankové čáře stojícího Škrtěla.
17:25

69. minuta - Do dobré pozice se po Hamšíkově pasu dostal Stoch, ale jeho střela přes obránce skončila vysoko za bránou.

17:28
71. minuta - Štrba nedokázal procpat míč na dobře naběhnutého Hamšíka. Hraje se nahoru - dolů.
17:30
72. minuta - Hamšíkovi na poslední chvíli vypíchl míč před bránou skluzem Chiellini.
17:30
74. minuta - SLOVENSKO VEDE 2:0. Hamšík po rohovém kopu poslal ze strany míč na bližší tyč, kde jí za brankáře posunul podruhé v zápase Róbert Vittek.
17:32
76. minuta - Žlutá karta pro Simone Pepeho.
17:34
78. minuta - Slováci se snaží držet míč na svých kopačkách a poměrně se jim to daří.
17:36
81. minuta - ITALOVÉ SNIŽUJÍ NA 1:2. Po krásné kombinaci nejdříve vyrazil Quagliarellovu střelu Mucha, aby mohl míč do prázdné brány dorazit Di Natale.
17:41
83. minuta - Po strkanici v pokutovém území dostávají žluté karty gólman Mucha i Quagliarella.
17:42
84. minuta - Itálie si vytvořila drtivý tlak.
17:43
85. minuta - Quagliarella střílí druhý gól, ale pomezní rozhodčí zvedá praporek nad hlavu. velmi sporný ofsajd.
17:44
88. minuta - Pepeho přetažený centr Mucha těsně vypíchl před dvojící italských forvardů.
17:46
89. minuta - SLOVENSKO VEDE 3:1. k odraženému míči se ve vápně dostal jako první KAMIL KOPUNEK, jenž přišel na hřiště před dvěma minutami, a lehkým dotakem přeloboval brankáře Marchettiho.
17:49
92. minuta - ITALOVÉ SNIŽUJÍ NA 2:3. Quagliarella nečekaně napřáhl zpoza brankoviště a technickou střelou poslal míč přesně do růžku slovesnké brány.
17:51
94. minuta - Jendriška nahrazuje Petráš.
17:53
96. minuta - Simone Pepe po dlouhém autu dva metry před bránou fatálně netrefil míč.
17:54
97. minuta - Je konec. Slovensko vítězí 3:2 a postupují do osmifinále mistrovství světa.