Brazilci předváděli od začátku aktivní hru a ve 25. minut udeřili poprvé, když se Luís Fabiano krásnou střelou pod břevno prosadil po spolupráci s Kaká a potvrdil pověst nejlepšího kvalifikačního střelce Brazílie.

Pěkný gól neměl platit

Afričané měli s hlídáním útočníka Sevilly velké potíže. Luís Fabiano na ně vyzrál i pět minut po poločase, byť si při individuální akci dvakrát pomohl rukou a jeho krásná branka platit neměla.

"V tu chvíli jsme tam neměli štěstí, že to rozhodčí neviděl. Gól neměl platit. Fabiana je těžké hlídat, zvlášť když ještě může používat ruce," posteskl si švédský trenér týmu Pobřeží slonoviny Sven Göran Eriksson. "Ten gól změnil všechno, když to bylo 0:2. Pak jsem inkasovali ještě jednou, a i když jsme na to zareagovali dobře a zlepšili se, nakonec to nestačilo. Škoda, že jsme dali jen jednu branku. Bohužel jsme nebyli tak silní," řekl Eriksson.

Luís Fabiano nechtěl polemizovat o tom, zda měl gól platit, nebo ne. "Dlouho se mi to nepovedlo, o to víc jsem rád, že to dnes klaplo. Že jsem dal branky dvě, je ještě příjemnější," řekl.

Z Brazilců jako by při dvoubrankovém vedení definitivně spadlo napětí, které jejich organizovanou hru brzdí. Když ustáli velkou šanci těsně vedle hlavičkujícího Drogby, Kaká nejprve zblízka selhal, ale v 62. minutě připravil jasnou šanci Elanovi, který střelecky udeřil stejně jako proti KLDR. Z oslav pětinásobné mistry světa vyvedl Drogba. Jeho druhá hlavička jedenáct minut před koncem už neomylně zamířila do sítě.

Závěr se nesl v hodně nervózním duchu

Hráčům Pobřeží slonoviny však snížení bylo málo, jeho hráči prohru neunesli. Afričané předvedli několik ostrých zákroků, což Brazilce v divokém závěru také vyprovokovalo. Nervy neudržel hlavně autor dvou dnešních gólových přihrávek Kaká, který rychle po sobě dostal dvě žluté karty a s nevěřícným výrazem minutu před koncem opustil hřiště.

Brazilci tak na MS vítězně zvládli i šestý zápas s africkým soupeřem. Jejich euforii ale kalí dvě citelné ztráty: ve vypjatém závěru utkání dostal červenou kartu Kaká a nejméně jeden zápas nebude hrát. Kvůli zranění předčasně odstoupil i další klíčový záložník Elano.

Brazílie - Pobřeží slonoviny 3:1

Branky: 25. a 50. Luís Fabiano, 62. Elano - 79. Drogba. Rozhodčí: Lannoy - Dansault, Ugo (všichni Fr.). ŽK: Kaká - Tiéné, Keita, Tioté. ČK: 88. Kaká. Diváci: 84.455.

Brazílie: Júlio Cesar - Maicon, Lúcio, Juan, Michel Bastos - Gilberto Silva - Elano (67. Alvés), Kaká, Felipe Melo - Robinho (90. Ramires), Luís Fabiano.

Pobřeží slonoviny: Barry - Demel, K. Touré, Zokora, Tiéné - Dindane (55. Gervinho), Eboué (72. Romaric), Y. Touré, Tioté, Kalou (68. Keita) - Drogba.

1. Brazílie 2 2 0 0 5:2 6
2. Portugalsko 1 0 1 0 0:0 1
3. Pobřeží slonoviny 2 0 1 1 1:3 1
4. KLDR 1 0 0 1 1:2 0