Tohle asi nikdo nečekal. Portugalci byli v zápase s KLDR favoritem, ale výsledek 7:0 je pro mužstvo z východu Asie opravdovým šokem. Korejci přitom v prvním poločase nebyli vysloveně horším týmem a dokázali si vytvořit několik šancí. Po první půli vedli Portugalci 1:0, ale v druhém poločase roztočili útočný kolotoč.

Šesti brankami během třiceti šesti minut doslova rozebrali korejskou obranu. Dvakrát se prosadil Tiago, jednu trefu zaznamenal i hvězdný Cristiano Ronaldo. Prakticky všechny branky padly po rychlých kontrech, nebo chybách hráčů KLDR, kteří již nedokázali koncentrovat na precizní defenzivu jako například v minulém utkání proti Brazílii, které prohráli jen 1:2.

Svěřenci Carlose Queiroze si tak prakticky zajistili postup do osmifinále. V tabulce jsou totiž na druhém místě a před posledními zápasy mají na Pobřeží slonoviny náskok tří bodů a o devět branek lepší skóre, které při rovnosti bodů rozhoduje.

Výhra 7:0 je čtvrtou nejvyšší v historii

Portugalci se touto výhrou zapsali do historie. Výhra 7:0 se urodila počtvrté v historii a je zároveň 4. nejvyšším vítězstvím v dějinách fotbalového MS. Absolutní rekord drží Maďarsko, které v roce 1982 rozstřílelo Salvador 10:1.

V nedávné době se podobný kousek jako Portugalsku povedl fotbalistům Německa na MS 2002, kde deklasovali Saúdskou Arábii 8:0, na minulém MS v Německu rozstřílela Argentina Srbsko a Černou Horu 6:0.

Portugalsko - KLDR 7:0 (1:0)

Branky: 60. a 89.Tiago, 29. Meireles, 53. Simao, 56. Almeida, 81. Liedson, 88. Ronaldo. Rozhodčí: Pozo - Basualdo, Mondria (všichni Chile). ŽK: Mendes, Almeida - Pak Čchol-čin, Hong Jong-čo. Diváci: 63.644.

Portugalsko: Eduardo - Miguel, Bruno Alves, Carvalho, Coentrao - Mendes, Tiago, Meireles (70. Veloso) - Simao (74. Duda), Almeida (78. Liedson), Ronaldo. Trenér: Queiroz.

KLDR: Ri Mjong-kuk - Čcha Čong-hjok (75. Nam Song-čchol), Pak Čchol-čin, Pak Nam-čchol I (59. Kim Kum-il), Ri Kwang-čchon - Ri Čun-il, Mun In-kuk (59. Kim Jong-čun), Či Jun-nam, Hong Jong-čo - Čong Te-se, An Jong-hak. Trenér: Kim Čong-hun.

1. Brazílie 2 2 0 0 5:2 6
2. Portugalsko 2 1 1 0 7:0 4
3. Pobřeží slonoviny 2 0 1 1 1:3 1
4. KLDR 2 0 0 2 1:9 0