Domenech na setkání s novináři zopakoval nedělní prohlášení, že hráči nesouhlasí s rozhodnutím francouzské federace vyřadit útočníka Chelsea z kádru. Podle něj by mohli bojkotovat i poslední zápas v základní skupině s JAR. V něm potřebuje Francie vyhrát větším brankovým rozdílem, aby měla naději na postup ze skupiny.

Svaz vyřadil Anelku poté, co francouzský tisk informoval o jeho hádce s Domenechem během poločasové přestávky zápasu s Mexikem, v němž Francie prohrála 0:2. Anelka prý kouče vulgárně urážel, což následně vyvracel. Omluvit se však odmítl, a tak byl ze šampionátu poslán zpět domů.

To ještě více narušilo atmosféru uvnitř týmu a hráči v čele s kapitánem Evrou odmítli nastoupit k nedělnímu tréninku. Kvůli tomu rezignoval vedoucí týmu. Dnes sice již hráči trénovali, podle Domenecha však hrozí, že svůj protest hodlají namířit na úterní zápas.

"Jejich nedělní protest byla nehorázná blbost. Nemohl jsem jim v tom bránit, ale chovají se jako pitomci," cituje agentura AP Domenecha, který si není jistý tím, s kterými hráči může pro zápas počítat. "Ještě jsem nevybral sestavu, uvidíme zítra," dodal.

Vše však nasvědčuje tomu, že Evra přijde o kapitánskou pásku, kterou by měl znovu dostat Thierry Henry, jenž oba předchozí zápasy začínal na lavičce náhradníků.