Němci začali svůj drtivý náskok budovat už ve 3. minutě, kdy argentiskou obranu šokoval přesnou hlavičkou Müller. Srovnat mohl v 24. Tévez, jenže brankář Neuer mu v dobré šanci skočil pod nody, na druhé straně netrefil bránu Klose.

Ale mrzet ho to nemuselo. V 67. minutě si totiž šikovně naběhl před bránu, kam mu ze strany poslal ideální gólovou přihrávku parťák Podolski. Za sedm minut už to bylo 3:0, když se mezi několika bránícími hráči protáhl Schweinsteiger a opět před prázdnou bránu poslal míč neomylnému Friedrichovi.

Argentinskou zkázu dokonal v 89. minutě znovu Klose, jenž po rychlém protiútoku zaznamenal už 14. gól na světových šampionátech a jediná branka mu tak chybí k vyrovnání Ronaldova rekordu.

Argentina - Německo 0:4 (0:1)
Branky: 67. a 89. Klose, 3. Müller, 74. Friedrich. Rozhodčí: Irmatov - Iljasov (oba Uzb.), Kochkorov (Kyrg.). ŽK: Otamendi, Mascherano - Müller. Diváci: 61.100.

Argentina: Romero - Otamendi (70. Pastore), Demichelis, Burdisso, Heinze - M. Rodríguez, Mascherano, Di María (75. Agüero) - Messi, Higuaín, Tévez. Trenér: Maradona.

Německo: Neuer - Lahm, Mertesacker, Friedrich, Boateng (72. Jansen) - Khedira (78. Kroos), Schweinsteiger - Müller (84. Trochowski), Özil, Podolski - Klose. Trenér: Löw.